Menü
Your Cart

Q-Acoustic Q Concept 300 Raf Tipi Hoparlör

Q Acoustics Concept 300 Hoparlör Çift Gelcore™


Düşük frekanstaki kabin titreşimleri, P2P güçlendirme yöntemiyle ortadan kaldırılınca, geriye kalan daha yüksek frekanslı titreşimler de firmanın çift Gelcore teknolojisiyle sönümlendiriliyor.


Üç katmanlı kabin duvarlarının arasına basınçlı bir şekilde sıkılan jelin esnek kalma özelliği sayesinde kabin titreşimi sönümlendirilmekte ve yüksek frekans titreşimler jel içinde ısıya dönüştürülmektedir.


Tensegrity Ayak ve Taban İzolasyon Sistemi


Ayak üstünde kullanılan bir hoparör için, ayağıyla olan ilişki hayati önemdedir. Bu nokta gözetilerek tasarlanmış Tensegrity Ayak ve Taban Izolasyon SistemiConcept 300’lerin performans seviyesini kendi ebatlarında bir hoparlörden umulmayacak boyutlara taşıyor.


Tensegrity üç ayaklı ve bu yüzden çok stabil bir yapıya sahip. Hassas üretim paslanmaz çelik çubuklarla bu çubukların yerlerini sabitleyen paslanmaz çelik tellerden oluşuyor. Böylece, yüzeyi son derece düşük, rijiditesi yüksek ve çok zarif bir ayak yapısı ortaya çıkıyor.


Ama, hoparlör kabininiz ne derece iyi sönümlenmiş ve birlikte çalıştığı ayak da ne kadar marifetli olursa olsun, ikisini birbirine bağlama yöntemi doğru olmadığı sürece arzu edilen sonuç alınamaz. Bu nedenle, Q Acoustics,Concept 300hoparlörü Tensegrity ayağına bağlayan yeni bir taban izolasyon sistemi geliştirdi.


Concept 300’ün tüm ağırlığını, yeni geliştirilmiş taban plakasındaki dört yay taşıyor. Bu izolasyon tabanının farklı işlevleri var: Hoparlörün enerjisinin Tensengrity ayağa kaçmasını ve sesi bozmasını engelliyor, zeminden gelen titreşimlerin hoparlöre iletilmesini engelliyor, ve hoparlörle ayağı arasında rijid bir akuplaj oluşturuyor.


Tensengrity ayak ve izolasyon tabanı sayesinde,Concept 300’ün performansı iç ve dış titreşimlerin olumsuz etkisinden korunmuş oluyor.


Sürücüler ve Crossover

Büyük beğeni kazanmışConcept 500’den alınan sürücü teknolojisi,Concept 300’ün daha ufak kabinine uyarlanırken gerekli iyileştirmeler yapıldı.


Sürücüler ve Crossover


Mid/Bas sürücü, 165mm çapında çok düşük rezonanslı emprenye edilmiş kağıt koniye sahip. 35mm çapında, alışılmıştan büyük bir ses bobini ve oldukça büyük bir ferit mıknatısı var. Bu şekilde oluşan daha yüksek itme gücüyle sıkışma hissinin azalıyor ve yüksek dinamiğe sahip bas ve orta ses performansı sağlanıyor.


Mikro elyaf kaplı çok ince ipliklere dokunmuş 28mm çapındaki tiz ünite, hoparlör kabininden kauçuk conta ile ayrıştırılıyor. Bu şekilde tiz ünitenin istenmeyen titreşimlerden etkilenmesi engelleniyor ve mid ünitenin olabildiğince yakınına monte edilebiliyor. Bu sayede, daha büyük çaplı mid/bas ünitesiyle daha iyi bir uyum ve bütünleşme sağlanıyor. Çevresiyle mükemmel bir empedans uyumu sağlayan hafifçe korno şekilli açılımı ile de kolorasyon engellenmiş oluyor.


Sonuç


Kılı kırk yaran mühendisliği, ödün vermeyen tasarımı ve son derece çekici estetiğiyleConcept 300, Q Acoustics’in en başarılı hoparlörü. Tensegrity ayağıyla birlikte,Concept 300, kendi fiyat aralığındaki hoparlör tasarımını baştan tanımlıyor.


Teknik Özellikler


Muhafaza Tipi 2 yollu refleks

Orta / bas sürücüsü 165 mm

Yüksek frekans birimi 28 mm

Frekans tepkisi 55 Hz - 30 kHz

Nominal empedans 6 ohm

Minimum empedans 4.7 ohm

Duyarlılık 84 dB

Stereo Amplifikatör Gücü 25-200 w

Crossover Frekansı 2,5 kHz

Etkili Hacim 11.4L

Boyutlar G / Y / D 220 x 355 x 400 mm

Ağırlık 14,5 kg (hoparlör başına)

Karton Boyutları G / Y / D 320 x 500 x 520 mm

Ambalajlı Ağırlık 16,6 kg (hoparlör başına)

Concept 300 Tensegrity Stand

Boyutlar G / Y / D 492 x 690 x 430 mm

Ağırlık 3,9 kg (stand başına)

Karton Boyutları G / Y / D 740 x 780 x 460 mm

Ambalajlı Ağırlık 12,3 kg (çift)

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi