Menü
Your Cart

Q-Acoustic Q Active 200+Control Hub Mat Siyah - Mat Beyaz

Q Acoustics Q Active 200 + Active Control Hub

 

Q Active 200, Aktif hoparlörler yaşam tarzınıza uyum sağlayacak, tavizsiz HiFi ses kalitesi ve kablosuz bağlantı seçenekleri ile müzik zevkinize hacim katabilirsiniz. 

 

Her Q Active 4.1 Bluetooth özelliğinin yanı sıra Apple AirPlay2, Spotify Connect ve UPnP bağlantıları içerir. Active Control Hub ile yerleşik olan,  Amazon Alexa veya Chromecast Google Asistan  kullanarak sesli yönlendirmeler yapabilirsiniz. 

 

En sevdiğiniz yayın servislerinin kullanımı için tasarlanmıştır; Amazon Music, Apple Music, Deezer, Qobuz, Spotify ve Tidal için uyumludur. 

 

Q Active Control Hub sistemin kalbidir ve aynı zamanda fiziksel formatları destekler. Bu formatları yüksek çözünürlüklü 24 bit / 96 kHz dijital dosyaya dönüştürür. Hub daha sonra bu yüksek çözünürlüklü ses dosyasını hoparlörlere aktarır - böylece dinlemek istediğiniz herhangi bir format Q Active sisteminiz tarafından kablosuz olarak ele alınabilir. Bu, müziğinizin kaynağı ne olursa olsun yüksek kaliteli kablosuz ses performansı anlamına gelir.

 

Control Hub Bağlantıları


Ethernet bağlantı; Hub ile birlikte hoparlörlerin de bağlantısını sağlar.

HDMI; Ses Dönüş Kanalı (ARC) girişi - böylece karşılık gelen çıkışa sahip herhangi bir TV, görüntü performansını etkilemeden ses bilgilerini Hub'a gönderebilir. TV sesinizin kablosuz ses sisteminizin bir parçası olması sağlanır.

Optik Giriş; ister CD çalarınızı ister BluRay oynatıcınızı ve bir çok konsol oyun cihazınızın sesini hoparlörlerinizden almanızı sağlar.

RCA Giriş; line formatında dilediğiniz ses cihazı ile bağlantı yapabilirsiniz. Dilerseniz Moving Magnet ile RCA girişi Phono hale getirip pikapınızı da kolayca sisteme entegre edebilirsiniz.

Sub Çıkışı; her ne kadar Q Active 200 detaylı bas performansı sunsa da sisteminize Subwoofer eklemek istediğinizde bu çıkış ile bağlantısını yapabilirsiniz.

 

Çok Odalı Ses Entegrasyonu


Çok Odalı Ses Entegrasyonu ile müzik sisteminizi dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Yerleşik Amazon Multiroom Music, Apple AirPlay 2 Veya Roon; dilediğiniz seçim ile ister evinizin her yerinde aynı şarkıyı ister farklı bölgelerde farklı şarkılar dinlemek isteyin, ister evinizde dolaşırken müziğin sizi takip etmesini. Q Active bu deneyimin bir parçası olabilir. 

 

Ses 

Ses, CD standardı 16 bit / 44,1 kHz'den daha büyük bir dijital ses formatından oluşuyorsa, "yüksek çözünürlüklü" olarak tanımlanabilir. Q Active, bir akıllı telefon veya tablet aracılığıyla kontrol merkezinden maksimum 32bit / 192kHz kaynak çözünürlüğü ile kablosuz akışı destekleyebilir. Bu, Hub'a takılan herhangi bir kaynağın Q Active hoparlörlere aktarılmadan önce bilgi açısından zengin 24 bit / 96 kHz dijital biçime dönüştürüleceği ve herhangi bir yüksek çözünürlüklü müzik akışı hizmetinin en üst kademesinin de bu çözünürlükte yayınlanacağı anlamına gelir. Tüm bu özenli ve tavizsiz mühendisliğin sonucu, olağanüstü müzik doğruluğu ve şaşırtıcı ses kalitesidir. 

 


Ses Kontrolü


Ağınızda Google Asistan bulununca ses kontrolünü yapmak kolaydır. Aynı zamanda Apple Siri ile de çalışan Ses Kontrol Sistemini Google Home uygulamasıyla da kontrol edebilirsiniz.

Akıllı TV ile HDMI aracılığıyla yaptığınız bağlantıda TV kumandanız ile de ses kontrolünü sağlayabiliyorsunuz, bunun yanında Hub kumandası sizlerle olacaktır. Son olarak da hoparlör kabinlerinde ses kontrol butonlarıyla sesi dilediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

 

Aktif Amplifikasyon

 

Geleneksel, pasif bir ses sisteminde bir amplifikatör vardır. Toplamda en az dört sürücüye sahip olacak iki hoparlörü çalıştırır. Q Active sisteminde, her sürücü (her bir Q Active 200 hoparlöründe üç) kendine özel olarak seçilmiş amplifikatörü tarafından kontrol edilir. Q Active sistemini çalıştırmak için toplam 280 watt güce sahip toplam altı ayrı amplifikatör kullanmak, her bir sürücünün kendi dikkatle düzenlenmiş amplifikasyonunu alması anlamına gelir. Sonuç olarak, Q Active, her sürücüyü doğruluk ve ustalıkla kontrol edebiliyor, bu da kısaca Q Active'in mümkün olduğunu düşündüğünüzden daha büyük ve daha hassas ses çıkardığı anlamına geliyor.

 

Q Active 200  Teknik Özellikleri

 Muhafaza Tipi - Refleks (Portlu)

Tam kapsamlı sürücü  2 x BMR 58 mm (2,25 inç)

Subwoofer (yüksek gezinme) 1 x 114 mm (4,5 inç)

Geçiş frekansı  150Hz

Sistem frekans yanıtı (Serbest Sınır) 46Hz - 20kHz (-6dB)

Güç (Hoparlör Başına) Devamlı 100W- En Üst 280W

Voltaj aralığı 100-240 VAC, 50/60 Hz

Kutusuz ağırlık (Hoparlör Başına) 7,5 kg

Boyutlar (Hoparlör Başına) Y x G x D 284 x 170 x 290 mm (11,2 x 6,7 x 11,4 inç)

Stant üzerindeki boyutlar Y x G x D 922 x 286 x 338 mm (36,3 x 11,3 x 13,3 inç)

Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Bağlantı Frekansı 5.8GHz

Sample Frekansı 96 kHz 

Bit Derinliği 24 bit 

Maksimum Kaynak Çözünürlüğü 32bit / 192kHz


Control Hub Teknik Özellikleri

 

Güç gereksinimi Voltaj aralığı 100-240 VAC, 50/60 Hz 

Ağırlık ve boyutlar Kutusuz ağırlık (hoparlör başına) 0,5 kgBoyutlar (hoparlör başına) Y x G x D 40 x 180 x 112 mm (1,6 x 7,1 x 4,4 inç) 

Kablosuz bağlantı Bluetooth v4.2 Düşük Enerji Wi-Fi IEEE 802.11 a / b / g / n ve 802.11ac uyumlu Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Bağlantı frekansı 5.8GHz

Uzaktan kumanda 2.4GHz Ses çalma Codec formatları AAC, WAV, FLAC, MP3, Vorbis, WMA ve ALAC 

Örnek frekansı 8 - 192 kHz (kod çözücüye bağlı olarak) 

Bit derinliği 8 - 24 bit (codec bileşenine bağlı olarak) 

Kablolu bağlantı Dijital optik 96kHz / 24bit Toslink Dijital HDMI 96kHz / 16bit ARC (2 kanal) Analog (hat seviyesine ayarlı) 300mV / 18kΩAnalog (fono MM'ye ayarlı) 2.6mV / 47kΩ (RIAA Eşitlenmiş) 

Subwoofer çıkışı 1.20V (0-300Hz)

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi